DSCF4394Lietuvoje Helovino šventė ne sava, bet labai populiarėjanti  jaunimo tarpe. Galbūt Helovinas mena senovinės lietuvių Vėlių paminklėlių atgarsius? Tą dieną, spalio 31 – ąją vykdavo triukšmingi derliaus, rudens gėrybių, amatų jomarkai. Senovėje tai buvo didžiosios derliaus nuėmimo šventės dalis – linarūtės pabaiga, šiltojo metų laikotarpio palydos – tarsi rudeninės „Užgavėnės“. O dabar daugumai ši šventė – tai proga atsiskleisti kūrybiškumui.  Ne išimtis ir mūsų mokykla,  todėl spalio 27 d. buvo suorganizuota  Helovino šventė. Mokyklos aštuntos klasės mokiniai parodė savo išmonę, sugebėjimus, kūrybiškumą rengiant Helovino šventę.

Jie   meniškai  papuošė aktų salę, ruošė užduotis, kūrė renginio scenarijų. Ne mažiau kūrybiškumo įdėjo visos klasės rengdamos savo prisistatymus – pasirodymus. O kur dar  įsikūnijimas į siaubo filmo personažą?

Šventės dieną po mokyklą slampinėjo, vieni kitus stebino ir gąsdino zombiai, vaiduokliai, giltinės, vampyrai bei kiti persirengėliai. Renginio vedėjos (Rugilė Bieliauskytė – Sekmadienė, Lėja Linkevičiūtė – Baisioji Jadzė ir Austėja Jasevičiūtė – Lėlė) kvietė susirinkusius atlikti savo pasirodymus – prisistatymus, sudalyvauti „galvų sukimo“ varžytuvėse, sukurti siaubo istoriją, sudėlioti dėlionę ir atpažinti siaubo filmo personažą. O kiek drąsos reikėjo parodyti orientacinėse varžybose po mokyklą, kur laukė įvairios staigmenos...  Šventės pabaigoje buvo išrinkti du geriausiai  persikūniję į savo personažą mokiniai, tai: Kamilė Bronušaitė (Giltinė) ir Kamilė Puzir (Zombė), o klasės, dalyvavusios renginyje, apdovanotos saldžiais prizais.

Vakare patys drąsiausieji rinkosi į vakarinę šventės dalį „Naktis mokykloje“, kur žaidė įvairius bendravimo, sportinius, stalo bei judriuosius žaidimus. Veiklos netrūko iki pirmųjų gaidžių.

Mokytoja Elena Kalinauskienė